niedziela, 8 czerwca 2014

LADC 2014

W maju wybrałyśmy się na jedyne w tym roku LADC. Dla niewtajemniczonych LADC to skrót od Latającej Akademii Dog Chow. Akademia trwała od 16 do 18 maja. Zajęcia były w Zielonkach, również można było spać na miejscu pod namiotem i tak też my zrobiliśmy. Na akademię pojechaliśmy zacną grupą: cztery osoby i Kati. Z Kati byłyśmy zapisane do czerwonej grupy: "kocham freestyle". Zajęcia miałyśmy z Paulą Gumińską i Bettiną Koch. Trochę obawiałam się zajęć z Bettiną, bo mój angielski wcale taki dobry nie jest, na szczęście dużo osób z chęcią pomagało w tłumaczeniu, a Bettina mówiła również po polsku.

Do Zielonek dotarliśmy w piątek. W piątek były wykłady. Pierwszy dotyczył: “Zastosowania treningu mentalnego w sportach z udziałem psów”, a drugi “Diety aktywnego psa - na co dzień, w okresach treningów i zawodów”. Na drugim niestety już mnie nie było, bo uciekłam do cieplutkiego namiotu. Ogólnie pogoda nas nie rozpieszczała, w piątek było zimno, w sobotę lał deszcz, potem było całkiem ładnie, a w niedzielę straszne słońce i upał.

W sobotę wstaliśmy rano, ale zajęcia z powodu strasznego deszczu przesunęły się o godzinę. Z powodu tego też deszczu zaczął nam przeciekać namiot, na szczęście po pewnym czasie przestało tak bardzo padać i dało się wszystko ogarnąć.
Swoją drogą martwiłam się jak Kati będzie zachowywała się w namiocie i w klatce. Ale dzielna suczi zaskoczyła mnie po raz kolejny. W namiocie grzecznie spała, zdarzało się, że biegające wokół psy ją denerwowały, ludzie czy coś innego, ale z nas dwóch to chyba ja miałam z tym większy problem. No, a klatunia? Było dobrze, gdy mnie nie było. Problem z grzecznym leżeniem w klatce był tylko wtedy gdy przychodziłam na dłużej, a ona dalej siedziała w zamknięciu. Mimo tego i tak jestem mile zaskoczona.Ale wracając do zajęć. W sobotę pierwsze zajęcia były z Bettiną. Dużo rzucaliśmy, właściwie głównie rzucaliśmy. Bettina pokazała jak można urozmaicać rzuty, pokazała różne techniki rzutowe. Ogólnie mega, teraz pozostaje to wszystko ćwiczyć bez psa.
Kolejne zajęcia w sobotę były z Paulą, dużo rozmawialiśmy o treningu psa, potem każdy pokazał co potrafi. Paula obserwowała i potem wszystko omawiała. Jak zawsze wiele się dowiedziałam, jestem pod wrażeniem, tego, że Paula zauważa te wszystkie błędy, słabe i mocne strony psa. Wiemy nad czym i jak nad tym pracować. Kolejna sesja z psem i ćwiczenia na poduszce sensorycznej. Z pozoru łatwe zadanie, wejść i chwilę ustać dla Kati okazało się sporym wyzwaniem. I tak poduszka sensoryczna dopisana do listy zakupów :) Jak ja kocham męczyć mojego psa <3
Wieczorem poszliśmy sobie rzucać frisbee, głównie dalekie rzuty i wzięłam na chwilę Kati. Spisała się świetnie, pięknie biegała i pięknie aportowała. Puchnę z dumy! <3Niedziela, obudziło nas słońce, dużo słońca, po którym została mi przez tydzień mega czerwona twarz ;) Wiedziałam, że taka słoneczna pogoda znacznie popsuje mi psa i miałam po części racje.
Pierwsze zajęcia były z Bettiną, sesja z psami. Kati pracowała w prawie samo południe, była wolna, mniej się koncentrowała. Mimo tego, pracowała całkiem ładnie. Bettina doradziła mi żebym wcześniej sygnalizowała suczi co chce zrobić i urozmaicała rzuty.
Potem przyszedł czas na przerwę, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, było rozdanie certyfikatów i pora na ostatnie zajęcia z Paulą. Omówiliśmy trochę teorii, potem rzucaliśmy dużo floaterów, a na końcu sesje z psami. Zaczęłyśmy naukę nowego overa, dostałyśmy sporo rad i będziemy ćwiczyć :)


Podsumowując: było genialnie! Super ludzie, super psy, super Kati <3
Miałyśmy już nie jechać, bo Kati rozwaliła sobie łapkę pod koniec kwietnia, była na szyciu, ale po kilku dniach szwy sobie zdjęła... Na szczęście łapka się zagoiła i udało nam się jechać, chociaż starałam się jej na wyjeździe nie męczyć za bardzo.
Po powrocie do domu Kati postanowiła rozwalić tą samą łapkę jeszcze raz... Obecnie jest już zdrowa i cieszy się urokami psiego życia.
Za wszystkie zdjęcia dziękuję Kai Kramek <3

3 komentarze:

 1. Jest za co dziękować, bo zdjęcia są fenomenalne :)
  Ubolewam czasami nad tym, że Zac nawet na frisbee nie spojrzy, a co dopiero coś więcej. Nic już na to nie poradzę, nie potrafię pokazać mu jakie to fajne i zbudować takiej porządnej motywacji :)
  Ty za to masz strasznie zdolnego psowatego, poważnie, rewelacja!

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę wyjazdu :). Świetnie że nauczyliście się tyle na akademii, w seminariach najfajniejsze jest to jak wraca się z nich z wieloma nowymi pomysłami i jeszcze większą motywacją do dalszych treningów :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Super blog!
  Będę zaglądać regularnie :)
  (http://daisy-yt.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń